Zespół Muzyczny Progres

Witaj na naszej stronie.

Weselne faq

Czyli lista najczęściej zadawanych pytań.


Ile kosztuje wynajęcie zespołu na wesele.

Cena jest ustalana indywidualnie i jest uzależniona od miejsca odbywania się wesela, jak również w niektórych przypadkach, od miejsca z którego będą wyjeżdżali Państwo Młodzi na ślub. W celu wyceny, proszę o kontakt.

Czy gracie w trakcie wyjść z domu?

Tak. Jeżeli domy znajdują się w niedalekiej odległości od sali, to gramy nieodpłatnie. Jeśli domy znajdują się w dalszych odległościach, trzeba dopytać czy jest taka możliwość.

Do której godziny gracie?

Gramy do 12-stu godzin, licząc od godziny rozpoczęcia ślubu. Jednak nie później, niż do godziny 4.

Czyli jeżeli ślub jest np. o godzinie 15, to gramy do godziny 3 rano następnego dnia. Jeżeli ślub jest o 16 lub później, to gramy do godziny 4 rano.

Czy możliwe jest przedłużenie wesela?

Tak, za dopłatą.

Co ile czasu robicie przerwy i jak długie one są?

Przerwy robimy co ok 50-60 min.. Trwa ok 15 min. Jest to też uzależnione od godzin podawanych gorących dań, podczas których musimy zrobić przerwę, aby obsługa mogła roznieść dania.

Czy w trakcie przerw leci muzyka czy jest cicho?

W trakcie przerw leci cicha muzyka.

Z jakich instrumentów składa się zespół, oraz czy jest wokalista lub wokalistka?

W zespole Progres znajdują się: wokalista, wokalistka, gitara elektryczna, instrumenty klawiszowe (keyboard, akordeon). A także aranżee z których leci sekcja rytmiczna do utworów.

Czy gracie z playbacku?

Z playbacku nie gramy. Dlatego też:

  • musimy robić przerwy przynajmniej co godzinę, aby nie nadwyrężyć głosu.
  • Gramy do godziny 4, aby mieć czas na regenerację.
  • W weekend możemy zagrać maksymalnie 2 imprezy.
Ale.. możemy puścić utwór w oryginalnym wykonaniu jeżeli jest takie życzenie, lub nie mamy tego utworu w swoim repertuarze.

Jaką muzykę gracie?

Mamy różnorodny repertuar (disco, dance, pop, rock, muzyka biesiadna, cygańska) dostosowywany na bieżąco do gości i do panującej atmosfery. Jednocześnie od czasu do czasu, dla urozmaicenia, zaskakujemy gości utworem z innego nurtu muzycznego.

Co proponujecie na I taniec, dla rodziców?

Nasza propozycja na I taniec lub na utwór z dedykacją dla rodziców znajduje się na naszej stronie w zakładce "Repertuar".

Czy w trakcie wesela jest biesiada z gośćmi czyli “śpiewanie za stołami”?

Tak. Jest przynajmniej jedno wyjście z akordeonem do gości, podczas którego śpiewamy wspólnie utwory, a nawet robimy konkurencję która ze stron głośniej zaśpiewa.

Jak wyglądają oczepiny?

Na samy początku, zgodnie z tradycją, Pani Młoda rzuca welonem, Pan Młody muchą. Następnie osoby które złapały welon i muchę, zostają nową Parą Młodą. Zadaniem ich jest zatańczyć I taniec. Następnie proponujemy 2-3 zabawy dla gości. Lista zabaw jest dostępna na naszej stronie w zakładce “Oczepiny”.

Czy w trakcie wesela są zabawy, poza oczepinami

Oczywiście, że tak. W trakcie każdego bloku staramy się zrobić przynajmniej jedną zabawę integracyjną. Typu jakiś wężyk, kółeczko, piosenka dla młodej, młodego itd. W przeciwieństwie do oczepin, listy takich zabaw nie umieściliśmy na stronie. Mamy ją w głowach i zabawy dobieramy na bieżąco w odpowiednich momentach.